Marmová terapie I (kompletní výcvik)

MARMOVÁ TERAPIE I
(kompletní výcvik)

Teorie, diagnostika, manipulace, masáž

Jedinečná příležitost nechat se vést skutečným mistrem v oboru, ájurvédským lékařem Dr. Neelem Venugopalem


Kompletní výcvik v marmové terapii se skládá ze tří na sebe navazujících částí:

  1. Úvod do marmové terapie (záznam dostupný online, lze absolvovat samostatně)
  2. Praktická část výcviku v marmové terapii (osobní setkání)
  3. Konzultace zkušeností a terapeutických postupů
    (koná se online, termín se vypisuje několik týdnů po praktické části kurzu)

1. část kompletního výcviku

Úvod do marmové terapie

ZÁZNAM ONLINE PŘEDNÁŠEK

Vede Dr. Neel Venugopal

Vždycky jste se chtěli něco dozvědět o marmové terapii, ale neměli jste se kde zeptat nebo se vám nechce přihlásit se rovnou na celý kurz?

Nyní se vám nabízí jedinečná příležitost.
Nahrávka dvoudenního úvodního kurzu do marmové terapie.

Dozvíte se o historii a praktických východiscích marmové terapie, naučíte se nejdůležitější principy ájurvédy s ohledem na marmovou terapii a jak je uplatňovat v praxi, jak pracovat s klientem, jak probíhá ošetření, co je třeba udělat před a po ošetření, o cíleném použití bylin a olejů (dostupných v ČR), o energetickém fungování těla, několik základních marmových bodů a mnohé další.

Získáte pevné a široké základy pro praktickou část kurzu marmové terapie a ošetření marmových bodů.

Tento online úvod do marmové terapie lze absolvovat samostatně.

Můžete pak navázat praktickou částí výcviku, která se koná s osobní účastí v České republice a kterou vede fyzioterapeut, masér a učitel Martin Komár. Podívejte se na aktuálně vypsané termíny.

Dr. Neel Venugopal

Neel 2

Odborník i skvělý učitel, který dokáže předat jedinečné znalosti a zapálení pro věc. Aktivně používá téměř 400 marmových bodů. Shodou životních náhod nastoupil studium již v 6 letech, kdy začal docházet ke svému prvnímu učiteli. Podle keralských zvyklostí začne učitel s žákem sdílet důležité znalosti až po 12 letech. Díky tomu a také studiu u dalších učitelů je Dr. Neel Venugopal pokračovatelem mnohasetleté tradice a nositelem vzácných vědomostí, které nejsou nikde písemně dostupné. Dr. Neel Venugopal založil a řídí ájurvédskou kliniku v indické Kerale.

Úvod do marmové terapie online lze absolvovat samostatně a je nezbytným předpokladem přihlášky k praktické části výcviku.


Přístup do členské sekce Úvodu do marmové terapie, ke skriptům a všem doprovodným materiálům získáte bezprostředně po připsání platby na účet.


Platbu v jiné měně než Kč
je možné provést pomocí platební karty.


2. část kompletního výcviku

Praxe marmové terapie

Vede Martin Komár

Aktuální termíny a místa konání

22. – 24. října 2021, PRAHA (Centrum Rybalka)
21. – 23. ledna 2022, PARDUBICE (Studio Duhové zvonky)

Výuka probíhá tři celé dny, od pátku do neděle, vždy od 10.00 do 18.00 hod.

Nezbytným předpokladem přihlášky k praktické části výcviku je absolvování online úvodu do marmové terapie výše.

Hlavní náplní praktického kurzu je rozbor jednotlivých marmových bodů, jejich účinků, způsobů manipulace a jejich pokrytí speciálními masážními tahy. Součástí ošetření je vždy i podpora proudění energie v těle. Úvodní online kurz zahrnuje představení základních principů ájurvédy, které jsou nutné k pochopení práce s marmovými body, tudíž se ho mohou zúčastnit všichni i bez znalosti ájurvédy. Marmový terapeut musí umět pracovat i sám se sebou, a proto se naučíme techniky práce s dechem a soustředění, které vytříbí naše vnímání.

Barbora Hu o kurzu s Dr. Venugopalem v roce 2017

Základní výcvik marma terapie s Dr. Neel Venugopalem pro mne byl užitečnou zkušeností. Oceňuji systematičnost přístupu a strukturu kurzu, která nastavuje dobrý poměr mezi teorií a praxí a poskytuje také potřebný čas k osvojení a zažití nové zkušenosti. Myslím, že pro spoustu absolventů je důležité také představení klíčových principů ájurvédské energetiky, kterým Dr. Neel Venugopal výklad prokládá. Kurz vřele doporučuji zájemcům z řad široké veřejnosti a osobně zejména těm, kteří praktikují jógu a znalost energeticky významných bodových struktur jejich těla pro ně může být velmi užitečná. Těším se na pokračování výcviku.“ 

www.barborahu-yoga.cz

Jedná se o kurz první úrovně, na nějž navazuje kurz Marmová terapie II pod vedením Dr. Venugopala, který se koná jednou za dva až tři roky.

Kurz první úrovně je nezávislý a ucelený a po jeho absolvování budete mít více než dost znalostí začít marmovou terapii ihned praktikovat. Kurz druhé úrovně je navazující – prohlubuje a rozšiřuje získané znalosti a zkušenosti. Naučíte se další marmové body, způsoby jejich manipulace a hlavně zákonitosti energetického fungování těla.

Je vhodný pro ájurvédské konzultanty, maséry, bodyworkery, léčitele, terapeuty jiných tradic, učitele jógy a všechny zájemce o práci s tělem a energií. Ájurvédští konzultanti a studenti ájurvédy mají příležitost prohloubit si své znalosti a dozvědět se o bodech a jejich účincích, které se běžně nestudují. 

Práce s marmovými body je veskrze praktická a vychází doslova z bitevního pole. Využívali ji bojovníci, kteří potřebovali okamžitý a účinný zásah. Tyto znalosti nejsou většinou nikde zaznamenány a jsou předávány z učitele na žáka.

V kurzu získáte nadstavbové dovednosti, které můžete bezprostředně uplatnit ve své stávající praxi.

Výstupem kurzu, mimo obsáhlých znalostí a jejich aplikace, je certifikát o absolvování výcviku.

Sadajyoti Belzová o kurzu s Dr. Venugopalem v roce 2017

Kurz marma bodů byl naprosto skvělý. Jasný, detailní, praktický, srozumitelný. Nejvíce mne nadchla praxe a intenzita, forma učení i systematičnost a jednoduchost, s jakou byla ájurvéda podána. Trpělivost a vzájemná tolerance celé skupiny.“ 

www.siddha-ajurveda.cz

Láďa Vobořil...

Krásný den všem,
rád bych se podělil o své zážitky z kurzu Marmová terapie I, který proběhl v termínu 22. 02. – 26. 02. 2017 pod organizačním zaštítěním Veroniky Šilarové. Věnuji se studiu ájurvédy několik let, a když jsem došel k marmovým bodům a marmové terapii, bylo mi jasné, že je to ta správná cesta, jak propojit hmotné tělo s nehmotnými, tedy tělo, mysl a ducha k udržení celkové rovnováhy a vitality. Knihy, dostupné v omezeném počtu, však plně mou touhu po poznání neuspokojily. S chutí a očekáváním jsem se tedy přihlásil na tento kurz. Musím říci, že nezklamal ani náhodou. Jako jeden z mála kurzů nabídl skutečnou kvalitu a hodnotu adekvátní ceně. Byl velmi dobře připraven po všech stránkách, panovala skvělá přátelská atmosféra mezi lidmi, kteří jako by se znali odjakživa. Zvlášť chci vyzdvihnout metodiku dr. Neela Venugopala, který hned zpočátku oznámil, že jeho cílem je, abychom, ač si všichni budeme psát poznámky a dostaneme skripta, z kurzu odcházeli s tím, že vše bude v naší hlavě a rukou. A myslím, že se mu to podařilo. Každé marmě jsme se věnovali zvlášť. Na každém z nás ji ukázal, všichni měli možnost opakovaně si vyzkoušet její lokalizaci, manipulaci s ní, a také celkové ošetření i masáž. Kurz byl vskutku výživný a v našem českém kontextu určitě ojedinělý. Nechybělo ani základní uvedení do systému ájurvédské medicíny. Myslím si, že po absolvování „jedničky“ si každý může s úspěchem zařadit tuto terapii do vlastní klientské praxe, a šířit tak toto poznání v aplikované formě dál.“ 

Martin Komár

Martin Komár je zkušený fyzioterapeut, masér, jogín a učitel. Má více než 14 let praktických zkušeností s masážemi, ve kterých vzdělává i druhé. Praktikuje marmovou terapii v tradici předané Dr. Venugopalem. Seznámí vás s veškerým učením, technikami a postupy, které potřebujete pro svou vlastní praxi, s přesahem do moderních technik práce s tělem a jógy. S Martinem se můžete blíže seznámit na jeho webu.


3. část kompletního výcviku

Online konzultace

Několik týdnů po praktické části se koná online konzultace praktických zkušeností a terapeutických postupů jako závěrečná část celého výcviku.

Absolventi praktické části výcviku jsou o termínu online konzultace s předstihem informováni.

Online konzultace je nedílnou součástí praktické části výcviku výše.


Cena praktické části zahrnuje přednášky, praxi, pomůcky, spotřební materiál a výukové materiály v češtině.

Dopravu, ubytování a stravování si každý účastník zajišťuje sám.

Platbu v jiné měně než Kč
je možné provést pomocí platební karty.


Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.

Pepa Malecha o kurzu s Dr. Venugopalem v roce 2017

Neel je člověk na správném místě, jde mu to ze srdce. Ale i všichni účastníci výcviku byli fantastický, byli jsme jako jeden organismus. Každý den jsem byl spokojenější a měl jsem stále větší pocit radosti a štěstí. Ještě v pondělí jsem měl zvláštní pocit radosti a lehkosti. Asi to byla síla společné energie stejně naladěných lidí. Pak že se zázraky nedějí.“ 
Pouze symbol_cropped

Zajišťuje Akademie Klopoty, z.s.
IČ: 06843280

Vaše dotazy ke kurzu rádi zodpovíme